UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

Aktulności Kołobrzeg Sport z Kołobrzegu

Fenomenalnie na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w języku wolnym zarejestrowali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody zrobiły się w niedalekim Stargardzie a start w nim dostało 244 najlepszych młodych zapaśników z wszystkiego świecie.

 

UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

 

W boju o tytuły mistrzowskie nie zabrakło kołobrzeżan i dokładniej 5 zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Tak z nich napisałem się Aleksander Polguj, jaki w klasy do 75 kilogramów zdobył złoty medal. Kołobrzeżanin w finale pokonał Michała Dubowskiego z Rokity Brzeg Dolny. Niezwykle atrakcyjni był dodatkowo finał w roli do 100 kilogramów, w którym kolejny reprezentant UKS Patryk Mirecki przegrał 4:5 z Ksawerym Kamińskim z Sharka Łódź. Udział w konkursie wzięli także Mateusz Rajkowski, jaki z czterech walk wygrał dwie oraz Jan Dowżycki i Marcel Osos.

– Jestem wyjątkowo odpowiedni z tych chłopców ponieważ odwalili kawał dobrej rzeczy nie jedynie na zawodach ale jednocześnie na treningach gdzie niszczyłoby się litry potu . Mam możliwość że nowe lata współpracy przyniosą coraz wyższe sukcesy nie jedynie na arenach kraju jednak również też na matach Europy bądź te Świata. Trzymajcie Kciuki – skomentował zaraz po zawodach trener UKS Kołobrzeg, Adam Bieńkowski.

Kolejny start kołobrzeskich zapaśników teraz w najbliższy weekend w Turnieju Międzynarodowym o Puchar Bałtyku w Białogardzie

Zobacz również Reklama Kołobrzeg

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments