Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być wielka, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasówki

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy spośród nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, kiedy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest polskim być bądź nie być. Kiedy nie dać się zwariować i zachowań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można przejrzeć na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przesadzaj kogoś kim nie jesteś
Wymagasz przedstawić się z tejże najprawdziwszej strony to doskonałe. Punkt w obecnym, że znacznie często poprzez to stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie podejście tworzy na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu budowanie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy za mały krawat sprawi, że nie będziesz właśnie skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą prowadzić nie da po sobie poznać, że zobaczyła te niedociągnięcia, jednakże nie umknie zatem jej pomocy. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Dobrzy i estetyczny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej może się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe poczucie pewności poda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Poda Ci to pewności siebie i pozwoli opanować stres.

4. Konkretne reklamy.
W naszych wypowiedziach skoncentruj się na prawdziwych informacjach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z dowodzonymi poprzez niego działaniami, aktualnościami także ludziom pozostałym, co stanowi dla Ciebie dobre, a że dodatkowo zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które zresztą będą zjeżdżać z faktu nie mogą Ci w zdobyciu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację że znacznie mocno przestać nas słuchać, co kompletnie nie przemieszcza się na zysk żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w stref powoduje, że odbiór naszej urody stanowi wysoce negatywny. Nasz rozmówca będzie tworzył doświadczenie, że kandydat nie jest kwestiami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy brani jako osoby pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz stanowić przekonany, że gdy poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielowi i nic nie siedzi na granicy, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może ułatwić Ci uważanie tych zasad. I co z błędami? Każdy je robi – trzeba tylko umiejętnie czerpać spośród nich efekty. Gdy jesteś ciekaw, które spośród nich są najczęstsze, obecne na blogu Sellwise znajdziesz bardzo na ów przedmiot.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments