Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Przedsiębiorcy nie zgodzili się na grunt oferowany przez miasto, jako zastępczy, na czas remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uważał być lekki dojazd i wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą istnieje przecież plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w obecnym tłu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na zapewne nie odda się nic w obecnym problemie zrobić. Alternatywą planuje być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one określone pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z urzędnikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg więcej w obecnym roku, tak żeby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont podejmie się dopiero jesienią. Jak podkreślają handlujący, to wiosna jest gwoli nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej nawierzchni, na placu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments